سنجش سرعت اینترنت
سامانه سنجش سرعت اینترنت کشور به زبان های فارسی و انگلیسی و عربی با قابلیت هایی از جمله امکان انجام آزمون های سرعت ارتباطی اولیه در محیط فلش و آزمون پیشرفته شامل آزمون های سرعت، صوت، تصویر و روت در محیط جاوا می باشد. کاربران با مراجعه به این سامانه و انجام آزمون های مربوطه می توانند از کیفیت خط ارتباطی خود مطلع شوند. بخش دانلود نرم افزار نیز از جمله امکاناتی است که در این سامانه تعبیه شده تا کاربران بتوانند نرم افزارهای مورد نیاز جهت انجام تست را به راحتی دانلود نمایند.
بعد از پایان هر آزمون کاربران می توانند میزان رضایت مندی خود را از سرویس دهنده خود اعلام نمایند و یا با وارد نمودن اطلاعات خود و ثبت تیکت از نتايج به عنوان مرجعي مناسب جهت بررسی وضعيت خط ارتباطي خود استفاده نمايند.
بخش آزمونک (mini tester) از جمله امکانات دیگری است که در این سامانه به منظور اطلاع رسانی گسترده به کاربران در خصوص سرعت اتصال و دسترسی آسان و سریع به سرویس سنجش سرعت، طراحی و پیاده سازی گردیده است. مدیران سایت ها می توانند با افزودن کد منبع آزمونک، آزمونک متما را به سایت خود بیفزایند. بدین ترتیب کاربر هنگام ورود به سایتی که آزمونک در آن افزوده شده است، می تواند IP و سرعت اینترنت خود را مشاهده نموده و همچنین برای انجام آزمون دقیق تر به سامانه سنجش سرعت ارجاع داده شود.
در بخش مدیریتی این سامانه نیز سرویس دهندگان اینترنت می توانند از نتایج تست کاربران خود و تیکت های ثبت شده، مطلع شوند و گزارش های لازم را دریافت نمایند.

 

دسترسی سریع